دوشنبه, 30 مرداد 1396 ساعت 11:59

کشف ۱۳۸۳ قلم کالای پزشکی قاچاق از بدن سه مسافر زن

مأموران گمرک در تازه‌ترین عملیات مبارزه با قاچاق موفق به کشف ۱۳۸۳ قلم کالای پزشکی از بدن سه مسافر زن شدند.

سه مسافر زن روز گذشته قصد داشتند پس از عبور از مرز گوربلاغ ترکیه از طریق مرز بازرگان وارد کشورمان شوند که ماموران گمرک ایران نسبت به وضعیت ظاهری این مسافران مشکوک و مقرر می‌شود بازرسی‌های بیشتری از این مسافران به‌عمل آید.
در بازرسی‌های بیشتر مأموران گمرک بازرگان موفق به کشف انواع کالای پزشکی از بدن این مسافران می‌شوند که این مسافران قصد داشتند به صورت قاچاق وارد کشورمان بکنند.
مأموران گمرک در بازرسی از این سه مسافر زن ورودی موفق شدند در مجموع تعداد؛ ۶۳۸عدد کیسه کلوستمی بگ، ۷۲ عدد ثابت نگهدارنده کیسه کلوستمی، ۸۰ عدد چسب زخم استریلیزه شده، ۲۳ عدد کرم و ژل پزشکی و ۵۷۰ عددآمپول سقط جنین و بدنسازی کشف و ضبط کنند.
کشفیات انواع کالای قاچاق توسط ماموران گمرک در سال گذشته به کمک سامانه‌های الکترونیکی؛ تجهیزات پیشرفته کنترلی ازجمله دستگاه‌های ایکس‌ری کامیونی؛ سگ‌های موادیاب و کالایاب و همچنین ارتقای سطح آموزش مأموران درخصوص نحوه جاسازی و قاچاق کالا در مجموع ۵۶ درصد افزایش داشته است.
گمرک ایران در حال حاضر براساس ارزیابی نهادهای بین‌المللی در کشف انواع کالای قاچاق رتبه دوم و در کشف انواع مواد مخدر و پیش‌سازها رتبه اول دنیا را در اختیار دارد.
 

خواندن 852 دفعه
Top