یکشنبه, 12 شهریور 1396 ساعت 09:34

کشف ۵۷ کیلوگرم تریاک توسط سگ‌های موادیاب گمرک

مأموران گمرک عصر امروز موفق به کشف مقدار ۵۷ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک به کمک سگ‌های موادیاب شدند.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران؛ این مقدار تریاک در یک دستگاه فر گازی مخصوص شیرینی‌پزی به صورت کاملاً حرفه‌ای جاسازی شده بود و علاوه بر پوشش محافظ سربی با کافور پوشانده و در فویل‌های آلمینیومی وکیوم شده بود که با تلاش و مهارت مربیان سگ‌های موادیاب در گمرک غرب تهران کشف و ضبط شد.
این سومین محموله قاچاق سازمان یافته مواد مخدر است که از ابتدای سال‌جاری با هوشیاری مأموران گمرک و به کمک سگ‌های موادیاب در گمرک غرب تهران کشف می‌شود.
بنابراین گزارش؛ با الکترونیکی شدن تمامی رویه‌ها در گمرک، اطلاعات محموله‌های اظهاری توسط مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته از مرکز کنترل و در صورت نیاز اقدامات ویژه کنترلی انجام می‌شود.
هم‌اکنون تعداد 21 سگ موادیاب آماده به کار در گمرکات کشور فعالند که 10 قلاده در سال 95 خریداری و آموزش داده شده است.
کشفیات انواع کالا توسط مأموران گمرک در سال گذشته به کمک سامانه‌های الکترونیکی؛ تجهیزات پیشرفته کنترلی ازجمله دستگاه‌های ایکس‌ری کامیونی؛ سگ‌های موادیاب و کالایاب و همچنین با ارتقای سطح آموزش ماموران درخصوص نحوه جاسازی و قاچاق کالا در مجموع ۵۶ درصد افزایش داشته است.
فعالیت‌های گمرک ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و کالا طی سال‌های اخیر مورد توجه سازمان‌های بین‌المللی بوده و براساس گزارش دفتر اطلاعات منطقه‌ای سازمان جهانی گمرک (RILO) گمرک ایران در کشف انواع مواد مخدر رتبه نخست را کسب کرده است.

خواندن 818 دفعه
Top