اخبار گمرک (355)

مدیرکل گمرک شهید باهنر بندرعباس در واکنش به مشکل ترخیص خودرو طی روزهای اخیر گفت: این روزها شاهد اعتراض برخی واردکنندگان خودرو به انحصار طلبی در واردات خودرو و مشکلات مربوط به اظهار به دلیل اجباری شدن ثبت کد شناسایی خودرو (VIN)جهت ثبت سفارش خودرو توسط سازمان توسعه تجارت هستیم که توضیحاتی جهت شفاف‌سازی افکار عمومی ضروری است.

برای اولین بار پس از سی و دو سال عضویت در کنوانسیون حمل‌ونقل بین‌المللی تیر، یک ایرانی به عضویت شورای اجرایی کنوانسیون تیر انتخاب شد.

گمرک جمهوری اسلامی ایران در راستای سیاست های دولت محترم جمهوری اسلامی ایران و با رعایت قوانین و مقررات ، فراخوان جذب نیروی انسانی متخصص مورد نیاز خود را اعلام می نماید.

مأموران گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) مقدار 6 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف کردند.

رئیس کل گمرک ایران از وام بلاعوض ژاپن برای تجهیز گمرکات ایران به دستگاه‌های کنترلی پیشرفته ایکس ری خبرداد.

فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان گفت: امروز تعامل و همکاری خوبی بین هر دو حوزه گمرک و نیروی انتظامی درجهت برخورد با پدیده قاچاق کالا به صورت سازمان یافته به وجود آمده است.

رئیس آگاهی نیروی انتظامی بندرعباس از تعامل و همکاری نزدیک گمرک، ناجا و مراجع قضایی در کشف محموله اخیر لاستیک قاچاق در این منطقه خبر داد.

گمرک ایران در واکنش به پرونده قاچاق لاستیک در بندر شهیدرجایی اعلام کرد: شاکی پرونده قاچاق لاستیک گمرک بوده و در آبان ماه سال‌جاری موضوع این پرونده به محاکم قضایی اعلام جرم شده است.

گمرک ایران از اجرایی شدن اقدامات ویژه در مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد و تاکید کرد: در تازه ترین اقدام با کنترل مکانیزه قبوض انبار صادره در گمرک شهید رجایی بندرعباس از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی تیر خلاص به قاچاقچیان زده شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با شفافیت اقتصادی می‌توان با قاچاق کالا مبارزه کرد و مدرن‌سازی گمرکات یکی از اقدامات مهمی است که در پرتو شفافیت در مبارزه با قاچاق نیز انجام شده است.

Top